Aktuálně

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
5. června 2023 z Charity Strakonice

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Dům klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích oslavil v pátek 26.5. již 19.narozeniny. Jako každý rok jsme u této příležitosti připravili malou oslavu pro naše milé příznivce, kterým bychom touto cestou rádi poděkovali za podporu a přízeň, kterou nám věnují. Bez vás bychom to nezvládli. 

Den otevřených dveří 2023
25. května 2023 z Charity Strakonice

Den otevřených dveří 2023

V pátek 26.05.2023 Vás srdečně zveme na tradiční Den otevřených dveří. Podrobnosti naleznete v pozvánce.  

Návštěva z kozí farmy
24. května 2023 z Charity Strakonice

Návštěva z kozí farmy

Viděli jste roztomilejší kozí plemeno? Říká se mu anglo-nubijské a tyhle fešandy k nám přijely ze Štěkně, kde si jejich majitelka zařizuje kozí farmu. Mléko těchto koz je nejen zdravé, ale i velmi chutné bez charakteristického kozího aroma. O tom jsme se mohli přesvědčit i my v Domě klidného stáří sv. Anny, protože návštěva byla spojená s ochutnávkou produktů kozí farmy. Kozy jsou známy jako terapeutická zvířata a bylo to znát! Vykouzlily úsměv na tvářích všech přítomných. Celá akce se uskutečnila pod záštitou projektu „Sousede, na slovíčko“, který je podpořen z fondu Nadace Via a Kaufland Česká republika. Děkujeme za podporu.

Čtení na přání
24. května 2023 z Charity Strakonice

Čtení na přání

Kdo z nás se někdy nechtěl podívat do Afriky. Procházet se savanou, pozorovat majestátní slony, stát tváří v tvář smečce lvů nebo alespoň lvíčatJ či být přítomen tajemnému rituálu mocných šamanů. Díky poutavému autorskému čtení a vyprávění pana Pavla Justicha jsme se na skok ocitli v Africe i my v Domě klidného stáří sv. Anny. Cestovatelské odpoledne proběhlo pod záštitou projektu „Sousede, na slovíčko“, který je podpořen z fondu Nadace Via a Kaufland Česká republika. Děkujeme za podporu.

Jarní potravinová sbírka 2023
23. května 2023 z Charity Strakonice

Jarní potravinová sbírka 2023

V sobotu 22.04.2023 se uskutečnilo jarní kolo celorepublikové Sbírky potravin a výsledek byl fantastický! I přes krásné jarní počasí  se našlo mnoho dárců, kterým není lhostejný osud jiných lidí.  

Před Velikonocemi opět zabečí Daránek, aby pomohl splnit dětská přání
3. dubna 2023 Charita Česká republika

Před Velikonocemi opět zabečí Daránek, aby pomohl splnit dětská přání

Blíží se Velikonoce a s nimi přichází Daránek, aby pomohl vyplnit dětské sny, zejména tam, kde bývá bytem nouze a hrozí strádání. Charita Česká republika proto znovu ohlašuje dobročinnou kampaň, jejíž výtěžek pomůže zejména nejmenším a nejzdranitelnějším, tedy především dětem z chudých rodin.

Doporučení Caritas Europa k další podpoře uprchlíků s dočasnou ochranou
24. března 2023 Charita Česká republika

Doporučení Caritas Europa k další podpoře uprchlíků s dočasnou ochranou

Vloni v únoru vešla v platnost směrnice o dočasné ochraně – status, který umožňuje státům EU udělit komplexní a rychlou ochranu příchozím z Ukrajiny utíkajícím před válkou. Díky dočasné ochraně mohla Česká republika a další členské státy efektivně pomáhat uprchlíkům, kteří pomoc potřebovali, ovšem ani tento relativně nový systém se neobešel bez úskalí.

Školení první pomoci
22. března 2023 z Charity Strakonice

Školení první pomoci

Školení pečovatelek střediska Strakonice. Cílem školení bylo oživení znalostí v oblasti první pomoci. Školitelkou byla Zuzana Janečková, která pracuje také jako pečovatelka střediska Strakonice a vystudovala obor zdravotnický záchranář.

Ples k MDŽ v Sousedovicích
10. března 2023 z Charity Strakonice

Ples k MDŽ v Sousedovicích

Oslavu MDŽ jsme v Domě klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích pojali jako ples.

Vepřové hody
28. února 2023 z Charity Strakonice

Vepřové hody

Vepřové hody s masopustní scénkou