TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021 v kostele sv. Markéty ve Strakonicích

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021 v kostele sv. Markéty ve Strakonicích

Foto: Farnost Strakonice

letos neproběhne, jak jsme byli zvyklí. Nebudou nás moci obcházet koledníci, řada obchodů, kde bývaly kasičky, bude uzavřena… Možnost přispět se přesune na internet („online koleda“, sbírkový účet) nebo přes dárcovskou SMS. Přesto jsme se rozhodli pozvat Vás ve středu 6. 1. odpoledne mezi 15:00 až 17:00 do kostela sv. Markéty ve Strakonicích, kde individuálně budete moct vhodit příspěvek do kasičky, z kůru Vám za to aspoň bez zpěvu zahrajeme na varhany a housle koledu (protože Vánoce trvají až do první neděle po Třech králích) a budete si moct odnést požehnanou křídu a vodu (vlastní skleničku s sebou). Navíc vám vánoční poselství a atmosféru prodlouží ještě pohled na jesličky.
Služba u vchodu dohlédne, aby se v kostele u této „průchozí“ sbírkové události neshlukl nadlimitní počet lidí. Ani dezinfekce samozřejmě nebude chybět.
Naše římskokatolická farnost potom předá kasičku Oblastní charitě Strakonice, která nabízí související informace i záměr letošní sbírky na svém webu:TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021 BUDE JINÁ