Bez jídla bychom se dlouho neobešli. A proto si všichni ti, kdo se o naše zdravé a chutné stravování starají,  právem zaslouží svůj Mezinárodní den kuchařů. Svátek všech kuchařů a kuchaříků připadá na 20. října a v  Sousedovicích jsme tento svátek oslavili jaksepatří: Kulinářskou soutěží: Sousedovické prostřeno.

Tři soutěžní týmy vznikly spravedlivým rozlosováním všech účastníků klání. Úkolem každého týmu bylo připravit co nejlepší šunkovou pěnu, vajíčkovou pomazánku a nepečený dort. Naše sympatické kuchařky vybavily své týmy mixéry a dalším potřebných ze svých vlastních kuchyní, a tak se všichni zvesela pustili do práce. Loupání vajíček, krájení pažitky nebo mixování sušenek – to vše naši soutěžící skvěle sami zvládli. Ostatní obyvatelé našeho domova povzbuzovali všechny soutěžní týmy a těšili se na ochutnávku hotových výtvorů.  

Nutno přiznat, že výsledky předčily všechna očekávání. Každý tým nejenom že vyrobil moc chutné pomazánky, což dosvědčili i naši diváci, ale svůj nepečený dort ještě krásně a originálně nazdobil, třeba  za použití meduňky z naší zahrady. Celé odpoledne jsme si všichni báječně užili. A dobroty připravené v rámci naší kulinářské soutěže byly druhý den chutnou svačinkou pro všechny obyvatele našeho domova. 

PhDr. Jitka Stropnická

fundraiser, PR pracovnice (vztahy s veřejností)
Tel.: 604 572 257 E-mail: 5bGuRWil~hCxZ1a7VX~C-b5c-gvmVW7%WkvDRW7r