Hubertská mše  2017

Oblastní charita Strakonice zorganizovala dne 7. 12. 2017 HUBERTSKOU MŠI. Mše začala v 10 hodin v kapli Domu klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích. Mši svatou za myslivce a lesníky z okolí celebroval P. Jan Turek. Jako trubači účinkovali studenti Vyšší odborné školy lesnické a Střední lesnické školy Bedřicha Schwarzenberga z Písku, kteří se rozhodli splnit našim uživatelům přání v rámci projektu: Ježíškova vnoučata. 

Hubertská mše byla splněným přáním obyvatelů Domu klidného stáří sv. Anny Sousedovice. Obyvatelé domova napsali: Velice bychom uvítali, kdyby se u nás v domově konala Hubertská mše. Mši svatou máme každý pátek od 14 hodin. Náš pan farář by s tím problém neměl. Co to ale znamená? Potřebovali bychom dobrovolníky myslivce, kteří se již podobné akce někde zúčastnili. Kteří by byli ochotni přijet v uniformách, měli by vlastní trubadůry atd.

Jedna naše obyvatelka Marie Kelišová (82) řekla: "Celá mše byla zážitek. Když začali studenti troubit, šel mi úplně mráz po těle. Pan fárář byl moc hodný, že pro nás takovou mši odsloužil. "Paní Louženská Marie (88) se nám svěřila: "Líbilo se mi všechno. Mladým a urostlým lesníkům slušely uniformy. I ta hlava jelena se mi líbila. Byla to důstojná mše, krásně hráli, viděla jsem to poprvé a byla jsem moc nadšená." Této mše se účastnili i obyvatelé okolních obcí. Studenti navštívili DKS dva dny před konáním mše a kapli náležitě vyzdobili. Přijelo sedm trubačů s pedagogickým doprovodem. 

Poděkování škole za splněné přání: Poděkování studentům.pdf